SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Telefón: +421-45-533 39 86 alebo: +421-45-524 44 23 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Vitajte na stránke SOŠ hotelových služieb a obchodu, ZVOLEN

Náš TOP EXPERT nesklamal

„ Úspech obvykle sprevádza tých, ktorí majú chuť sa do niečoho pustiť, a nie tých, ktorí o všetkom dlho uvažujú a váhajú.“  Herodotos

Každoročný február patrí na našej škole tiež vyhodnoteniu vedomostnej súťaže EXPERT geniality show, ktorá sa konala 28. 11. 2019 v priestoroch našej alma mater. Usporiadať  EXPERT geniality show môžeme aj vďaka tomu, že nám vedenie našej školy každoročne prepláca štartovné.  Do novembrovej súťaže sa zapojilo 30 študentov, ktorí tradične súťažili v dvoch vekových kategóriách O 12 – študenti  1. a 2. ročníkov a O 34 – študenti  3. a 5. ročníkov. Záujem v tohtoročnej súťaži bol veľký, a preto sme museli v jednotlivých triedach urobiť výber. EXPERT 2019 bol pre našich riešiteľov opäť úspešný. Máme 6 úspešných  „expertov“, čo znamená, že sa umiestnili v prvej štvrtine rebríčka v jednotlivých vedomostných témach. Chvályhodné je, že sa všetci v jednej z vybraných kategórií umiestnili do 100-ho miesta.  Od roku 2016 máme v súťaži tradičného TOP EXPERTA Martina Jambricha zo IV. H triedy, ktorý uspel v obidvoch témach a z celkového počtu 1166 súťažiacich v jeho kategórii, skončil na 94 mieste  v rámci celého Slovenska.

Naši úspešní experti

Naši experti, ktorí sa umiestnili do stého miesta v jednej z vybraných tém:

Meno

Trieda

                 Téma

Miesto

Počet súťažiacich

Adam Orovnický

II. H

Do you speak Englisch?

93

596

Michaela Kučerová

II. H

Góly, body, sekundy

88

449

Martin Kerata

III. A

Svetobežník

60

385

Samuel Katina

IV. A

Góly, body, sekundy

97

388

Andrej Slúka

IV. G

Svetobežník

42

369

Martina Stanková

IV. A

Tajomstvá prírody

34

410

Martin Jambrich

IV. H

Svetobežník

Góly, body, sekundy

16

96

369

388

Osobitne gratulujeme nášmu TOP EXPERTOVI a zároveň gratulujeme všetkým EXPERTOM. Všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, prajeme, aby sa nevzdávali a zapojili sa do EXPERTA aj budúci školský rok.